Wulkanizacja

Wulkanizacja Wrocław

Serwis ogumienia

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie naprawy uszkodzonych, przebitych czy też przetartych opon. Służymy pomocą i radą w doborze odpowiedniego ogumienia oraz sposobu konserwacji.

Należy pamiętać też, że nawet z pozoru dobre opony z racji zużycia bieżnika stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa i należy przeprowadzić ich wymianę, a nawet najwyższej jakości opony z czasem ulegają zniszczeniu. Głównym wyznacznikiem stopnia eksploatacji opon jest głębokość bieżnika, którego zadaniem jest optymalizacja przyczepności samochodu przy różnych warunkach. W naszej firmie dowiedzą się państwo jak dbać o opony oraz kiedy udać się na ich wymianę.

Najczęstsze uszkodzenia

Uszkodzenia opon można podzielić, ze względu na rodzaj uszkodzenia oraz na technologię naprawy i zastosowanie materiałów naprawczych:

  • przebicie "gwoździowe" - naprawa ma na celu uszczelnienie opony zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz, by utrzymać wymagane ciśnienie w oponie.
  • rozcięcie - w zależności od konstrukcji opony przy naprawie takiego uszkodzenia stosuje się materiały wzmacniane kordami tekstylnymi lub stalowymi,
  • ubytki (uszkodzenia) ogumienia – ich naprawa wymaga uzupełnienia materiału w miejscu ubytku.